Łyżwiartstwo Short track Pięciobój nowoczesny Pływanie Strzelectwo Szermierka Wrotkarstwo
15-02-2021

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sanoku

W dniach 13-14 lutego braliśmy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sanoku. Startowało 6 naszych zawodników. Zdobyliśmy 4 medale.

W kategorii juniorów Jędrzej Borowiecki zdobył brąz w biegu na 1000m. Sztafeta juniorów w składzie Arkadiusz Rybak, Krzysztof Reindl, Jędrzej Borowiecki zdobyła srebrny medal. Wojewódzka sztafeta juniorów młodszych w składzie Jan Stosik (Elbląg) oraz Jakub Ekstowicz i Aleksander Sakowicz (Giżycko) zdobyła srebro. Wojewódzka sztafeta mieszana w składzie Zuzanna Rumak, Krzysztof Reindl, Jędrzej Borowiecki (Elbląg) oraz Wiktoria Dobreńko (Olsztyn) również ze srebrem. W klasyfikacji klubowej zajęliśmy 2 miejsce w Polsce, ustępując jedynie łyżwiarzom z Białegostoku. W rywalizacji województw wraz z WMKS Olsztyn i MOSIR Giżycko zajęliśmy 2 miejsce zaraz za województwem podlaskim.

Jan Stosik z czasem 1.15,517 zdobył 2 klasę sportową na 777m. Swoje rekordy życiowe poprawili również Zuzanna Rumak, Krzysztof Reindl, Arkadiusz Rybak i Jędrzej Borowiecki.

Dziękujemy Panu Witoldowi Wróblewskiemu - Prezydentowi miasta Elbląg za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam udział w zawodach.